Jdi na obsah Jdi na menu

TJ Družstevník Jakubov - TJ Vladislav 2:2 (0:1)

Branky: Stejskal, Číhal - Pokorný 2

Sestava hosté: Veleba - Babuněk M., Hort, Babuněk L. - Doležal, Martinovský, Otrubová - Pokorný

Rozhodčí: Vrtal

Do nové sezóny a nově vzniklé soutěže vstoupili žáci ve značně pozměněné sestavě. Ti nejstarší odešli do dorostu, ti nejmladší přišli ze starší přípravky. Soutěž 7+1 se hraje na polovině normálního hřiště, přesněji řečeno branky 5x2 stojí na velkých vápnech velkého hřiště. Vzhledem k poslednímu prázdninovému víkendu se nedal očekávat zas až tak velký počet hráčů. Ovšem jak se kabonilo nebe v sobotním odpoledni tak přibývalo vrásek na čele trenéra žáků. Nakonec po všech peripetiích se v Jakubově sešlo sedm statečných a jedna hrdinka. Takže nikdo na střídání a všichni museli vydržet. Při pohledu na domácí sestavu jsme museli konstatovat, že nejsme na tom zas až tak špatně. Soupeř byl na tom stejně, možná ještě trochu hůř, ale dokázal to eliminovat fyzickou převahou. Tu také využíval od úvodních minut, kdy se valil jeden útok za druhým na hostující branku. Ještě že měli domácí tak vychýlenou mušku. Hosté spoléhající na obranu, však vždy když to bylo možné vyráželi k nebezpečným protiútokům. Po jednom takovém trefil tyč domácí branky Martinovský a s dorážkou si věděl rady nejmenší a nejmladší na hřišti Zdeněk Pokorný, který veškerou silou poslal míč pod břevno. Tímto výsledkem skončil první poločas. Do toho druhého provedli domácí změnu v brance a tím ještě zvýšili svou útočnou aktivitu. Právě brankař prvního poločasu dokázal vyrovnat skóre. Když domácí záložník střelou z úhlu překonal brankaře Velebu a otočil stav skóre na domácí stranu, nikdo nepochyboval o tom, že body zůstanou v Jakubově. To by hosté nesměli mít na hřišti nejmenšího postavou, ale největšího výkonem. Právě Pokorný s přispěním domácího brankaře vyrovnal skóre. Ihned po rozehrání hlavní rozhodčí ukončil zápas, ve kterém hosté vybojovali velmi cenný bod za remízu.